Lada Kopřivová, MSc RSMT BCST

Lada Kopřivová, MSc RSMT BCST

 

Somatická / Na tělo-orientovaná terapie

Biodynamická kraniosakrální terapie

Somatic / Body-Oriented Therapy

Biodynamic Craniosacral Therapy

(English speaking therapist – for more info please see my website)

KONTAKT


web: ladakoprivova.info

email:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

CENÍK


60 minut – 1200 Kč

90 minut – 1500 Kč

Pokud pro Vás není standardní částka dostupná a přejete si vstoupit do terapie na pravidelné / dlouhodobé bázi, je možné se domluvit na snížené ceně.

 

O TERAPII


Poskytuji terapeutické poradenství se somatickým zaměřením.

Modality, které nabízím, jsou somaticky-orientovaná terapie a kraniosakrální biodynamika.

Somatická terapie je zkušenostní forma terapie, která do terapeutického procesu začleňuje práci s tělem a tělesným prožíváním. Může probíhat jako klasická terapie, během sezení však současně kotvíme pozornost v těle a nasloucháme jeho signálům. Někteří klienti pak také využívají možnost práce skrze pohyb.

V terapii může práce s tělem představovat:

- podporu při celkové stabilizaci a orientaci do přitomnosti

- způsob, kterým můžete uchopit, vyjádřit nebo integrovat svou zkušenost

- cestu k porozumění psycho-fyziologickým souvislostem Vašeho prožívání

- cestu k většímu pocitu celistvosti, vitality a propojenosti sama se sebou i se světem

Kraniosakrální terapie je celostní terapie, při níž se využívá jemného doteku rukou. Tato jemná, neinvazivní modalita podporuje revitalizaci a harmonizaci celého systému. Během terapie leží klient oblečený na masážním lehátku.

Kraniosakrální terapii pojímám rovněž jako terapeutický proces, jehož součástí je průběžný dialog a prostor pro integraci vhledů a zkušeností z terapie do každodenního života.

Ve své terapeutické práci využívám rovněž principy mindfullness (praxe všímavosti) a nabízím somatické přístupy pro regulaci nervového systému při práci s úzkostnými stavy, stresem, traumatickými či jinými zátěžovými zkušenostmi.

Prvnímu setkání zpravidla předchází telefonický rozhovor, kdy společně identifikujeme záměry pro Vaši terapii a zvolíme formu práce, která nejlépe odpovídá Vaši aktuálním potřebám.

Více informací o těchto terapeutických přístupech je k nalezení na mé stránce.

 

O MNĚ


Jsem somatická terapeutka a lektorka sebe-zkušenostních pohybových seminářů s desetiletou praxí v oboru.

Vystudovala jsem magisterský program v tanečně – pohybové psychoterapii na Queen Margaret University ve skotském Edinburghu a následně absolvovala profesionální výcvik v biodynamické kraniosakrální terapii v Karuna Institute v jižní Anglii. V dalších letech jsem se pak dále vzdělávala na poli somatických disciplín, absolvovala studia v somatické psychologii, v somatické trauma terapii a řadu dalších kurzů v oboru.

V současnosti mám soukromou praxi a působím v Brně a v Židlochovicích. Jsem členkou mezinárodní asociace ISMETA zaštiťující somaticko-pohybové terapeuty a české asociace pro tanečně-pohybové terapeuty TANTER. Ve své praxi se řídím profesními standardy a etickým kodexem těchto asociací.